Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

POLSKA WIEŚ W EUROPIE - półfinał konkursu w ZSCKR im. W.Witosa w Boninie

„Polska wieś w Europie” – pod takim tytułem w  dniach 21-22 marca 2024 roku przebiegał półfinał konkursu wiedzy o Unii Europejskiej  i nowoczesnym rolnictwie w UE.  W tegorocznej  edycji konkursu wzięło udział 12 drużyn ze szkół rolniczych  prowadzonych i nazdzorowanych przez  Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi. .Organizatorami konkursu są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronat honorowy nad  konkursem objęli Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. Rolnictwa, oraz Czesław Siekierski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pierwszy dzień spotkania poświęcono na integrację uczestników poprzez udział w warsztatach pt. " 20 lat Polski bez UE" prowadzonych przez ekspertów z Team Europe Direct. W drugim dniu podczas konkursu "Polska Wieś w Europie" uczniowie rywalizowali o awans do finału w Warszawie. Każdy z uczestników zmagał się z rozwiązaniem testu składającego się z 50 pytań z zakresu wiedzy o rolnictwie w kontekście UE  Podczas uroczystości wręcznia dyplomów i ngród , mieliśmy okazję wysłuchać aranżacji muzycznej na dwoje skrzypiec "Ody do radości" w wykonaniu uczennic ZPSM w Koszalinie :  Martyny Skuzy i Zofii Diaczuk ( komp. Jacek Kujawski dyrygent orkiestry szkolnej ZPSM im. G. Bacewicz).
 
 
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie  reprezentowali uczniowie z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki:
* Alan Bielecki *
* Jakub Jażdzejewski *
* Dawid Bączkowski *
Opiekun drużyny nauczyciel Marzena Diaczuk 
 
Finalistom i opiekunom drużyn gratulujemy  !!!  a wszystim uczestnikom i gościom tego wydarzenia dziękujemy za wspaniałą atmosferę. 
IMG 9905
IMG 9904IMG 9903IMG 9914
 
 

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.