Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2 kwietnia 2023

 
Corocznie 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody te mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Autyzm jest czynnikiem silnie oddziałującym na rozwój człowieka. Czyni go nietypowym, szczególnie w tych najważniejszych obszarach takich jak: komunikacja, relacje społeczne, wyrazanie emocji, uczenia się, wzorce zachowań. W naszej szkole pn. „ Razem bliżej” Samorząd Uczniowski przygotował tablicę z informacją o tej chorobie. Na przerwach można było odrysować kontury swoich rąk – symbol zrozumienia i akceptacji dla osób z autyzmem. Oczywiście nie zabrakło niebieskiego koloru.☺
Przygotowała – pedagog szkolny
 
Autyzm

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.