Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

Z życia szkoły

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024


 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2023/2024

21.06.2024 (PIĄTEK) 

GODZINA 9:00

 


 

20 Lat POLSKI w UE

20lat

"Kwietna Łąka" i uczniowie z Polinezji Francuskiej

 
Stali czytelnicy z pewnością pamiętają, że od trzech lat, klasa Architektury Krajobrazu, zakłada u nas łąkę kwietną w ramach zajęć praktycznych.
W tym roku uczniowie również przyszli do pracy i to nie sami, a z kolegami z Francji.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im.W.Witosa w Boninie bardzo aktywnie prowadzi wymiany uczniów w ramach praktyk i na przykład dwa tygodnie temu nasze lasy pokazywaliśmy uczniom z wyspy Reunion (to obok Madagaskaru), a dziś odwiedzili nas uczniowie z Polinezji Francuskiej.
 
Bardzo ciekawe spotkania, kiedy opowiadaliśmy pierwszej grupie o wilkach w naszych lasach, że jest wiele fałszywych opinii na temat tego gatunku, to oni z wielkim przejęciem powiedzieli- to jak u nas z rekinami!

„AKADEMIA ROLNICTWA PRECYZYJNEGO”

 
W dniach 24-26 kwietnia 2024 r. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu zorganizowało w ramach operacji Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich – SIR, szkolenie „Akademia Rolnictwa Precyzyjnego”. Szkolenie miało na celu przekazanie uczestnikom wiedzy nt. nowych, innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolnej. Część teoretyczna została realizowana w hotelu Ibis w Bielsku Białej, natomiast część praktyczna w gospodarstwie rolnym Państwa Świerkot BEEF HOUSE w miejscowości Studzionka.W szkoleniu udział wzięło 25 uczestników, w tym rolnicy, mieszkańcy obszarów wiejskich, doradcy rolniczy, uczniowie szkół rolniczych oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.
Naszą szkołę prezentowali uczniowie klasy 3R z technikum mechanizacji i agrotroniki:

- Alan Bielecki,
- Jakub Jażdżejewski,
- Hubert Paduch

oraz opiekun Marzena Diaczuk 

"Drzewo"

1 maja 2004 roku Polska- wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami- przystąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe jej rozszerzenie w historii.

W efekcie, już od 20 lat czerpiemy korzyści z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Decyzja ta wpłynęła na życie każdego z nas- dostrzegamy to również w naszej szkole, chociażby poprzez uczestnictwo uczniów w programie Erasmus+.

Z tej okazji, 18 kwietnia 2024 roku, postanowiliśmy posadzić- wspólnie z młodzieżą francuską, którą gościmy w szkole- piękne drzewo, podarowane przez Nadleśnictwo Manowo.

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.